« Na jakie kredyty gotó… | Strona domowa | Jak ocenić wartość kr… »

Uważaj na reklamy kredytów gotówkowych

środa, 04 luty 2015 at 10:26 am. Użyte znaczniki: , , , , , ,

Z niemal każdej strony jesteśmy atakowani reklamami kredytów i pożyczek gotówkowych. Wydawać by się mogło więc, że dostępność do nich jest całkiem spora i praktycznie każdy wnioskodawca ma szanse na otrzymanie kredytu. Czy tak jest w rzeczywistości? Sprawdź gdzie jest najtańszy kredyt gotówkowy.

Szczególnie intensywnym okresem reklamowania produktów bankowych zdaje się być koniec roku. W istocie, ze względu na święta i zimowe wyjazdy zapotrzebowanie na kredyty gotówkowe jest całkiem spore. W tworzeniu ofert jak też samych spotów reklamowych bankowcy wydają się wznosić na wyżyny swej oryginalności. Jeden z największych banków polski, Bank Narodowy oferuje coś na kształt kredytu refinansowanego. Kusi potencjalnych Klientów możliwością przeniesienia wszystkich dotychczasowych zobowiązań. Nie pobiera prowizji i oferuje bardzo atrakcyjne oprocentowanie bliskie 11 %. Istnieje jeden szkopuł. Wnioskodawca zobowiązany będzie również do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia. W efekcie kredyt gotówkowy może kosztować więcej niż reklamowane 11 %. Z drugiej jednak strony istnieje możliwość zwiększenia kredytu o 10 %.

Inną metodą stosowaną przez banki w celu przyciągnięcia nowych Klientów jest kuszenie atrakcyjnymi nagrodami. Jeden z banków obecnych na polskiej mapie w zamian za skorzystanie z kredytu gotówkowego z wykupionym ubezpieczeniem oferuje możliwość wzięcia w konkursie. Można wygrać jeden z trzech oferowanych samochodów bądź sprzęt elektroniczny. Jak widać oferty mogą być bardzo kuszące, nie każdy jednak ma szanse otrzymać preferencyjny kredyt gotówkowy.

Kto ma szansę na kredyt gotówkowy?

Banki ofertę promocyjnych kredytów gotówkowych zawężają do konkretnej grupy Klientów. Niemiecki bank funkcjonujący kilka lat na polskim rynku oferuje kredyt gotówkowy bez konieczności dostarczenia zaświadczenia o dochodach klientom, którzy mają ukończony 25 rok życia oraz dobrą historię w BIK-u. Z kolei Narodowy Bank Polski oferuje atrakcyjne kredyt refinansowany pod warunkiem, że okres kredytowania będzie wynosił 12 miesięcy.

Gdy bank odmawia

Co zrobić jednak gdy bank odmawia nam udzielenia nawet zwykłego kredytu gotówkowego niekoniecznie objętego promocją? Alternatywa istnieje w postaci instytucji finansowych. W tego typu miejscach kredyty udzielane są przy minimum formalności. Oprocentowanie w parabankach przewyższa jednak znacznie oprocentowanie oferowane przez tradycyjne banki. Jest jest pewne. Bez dobrej historii w BIK-u nie mamy czego szukać w tradycyjnych bankach. Musimy dysponować dobrą historią by otrzymać atrakcyjne oferty kredytowe.