« Generowanie oszczędno… | Strona domowa | Na jakie kredyty gotó… »

Gdy spóźniasz się z ratą

piątek, 16 styczeń 2015 at 08:49 am. Użyte znaczniki: , , ,

Coraz więcej Polaków ma spore problemy z regularnym spłacaniem swoich zobowiązań. Wśród nieterminowych Klientów Banku dominują głównie młode osoby oraz przedsiębiorcy posiadające małe biznesy. Co zrobić gdy brakuje nam na kolejną ratę?

Warto jednak zacząć od tego co może zrobić bank gdy pieniądze nie są wpłacane w terminie. Działania banku na początku ograniczają się do wysyłania upomnień do zapłaty. Początkowo upomnienia te wysyłane są w formie SMS-ów na nasz numer telefonu. Następnie bank będzie próbował się z nami skontaktować telefonicznie. Przedstawiciel upomni o uregulowanie zadłużenia. Gdy podjęte kroki nie przyniosą spodziewanych rezultatów bank zacznie wysyła upomnienia o zapłatę listownie. W ostateczności przedstawiciel banku może pojawić się u naszych drzwi. Sprawdź jaki kredyt ten - 17Bankow - kalkulator pożyczek uzna za najlepszy i nie przepłacaj przy kredycie.

Działania podjęte przez bank

Zakres oraz częstotliwość działań podjętych przez banki mają swoje odzwierciedlenie w umowie. Jeden z największych banków w Polsce ogranicza się do wysłania jednego SMS-a ponaglającego do zapłaty. Gdy to nie przyniesie skutku przedstawiciel banku zobligowany jest do wykonania dwóch rozmów telefonicznych, dwa razy wysyła się również listowne ponaglenia. Jeśli zaś chodzi o bezpośrednie wizyty to bank z reguły ogranicza się do jednej wizyty. Gdy podjęte działania przyniosły skutek i Klient uregulował zadłużenie dalsze postępowanie upominawcze wygasa. Trzeba jeszcze dodać, że za każdy list ponaglający do zapłaty kosztuje. Banki z reguły za wysłanie listu naliczają sobie od 30 do nawet 50 zł. Wysyłanie SMS-a również nie kosztuje. Rozmowa telefoniczna może być jednak naliczona. Koszt wykonania jednego telefonu waha się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych.

Ile kosztują przeterminowane kredyty

Wysokość opłat za działania podjęte przez bank uzależnione jest od polityki danej instytucji. Większość banków oczywiście nie przepuści okazji na dodatkowy zarobek i z sumiennością do bieżącego zadłużenia będzie naliczać kolejne koszty. Na ich tle można oczywiście wymienić również pozytywne przykłady. Wiele banków traktuje swoich klientów w sposób partnerski i z chęcią podchodzi do negocjacji. Wszystkich tych nieprzyjemności można jednak uniknąć w bardzo prosty sposób. Wystarczy regularnie spłacać swoje zobowiązania kredytowe. Wtedy nie tylko nie będą naliczone dodatkowe opłaty, ale unikniemy też mnóstwo sytuacji stresowych. Nikt chyba nie lubi czytać bankowych monitów ponaglających nas do zapłaty. Oczywiście nic się nie stanie jeśli tylko raz zapomnieliśmy o terminowym uregulowaniu zobowiązania. Sprawy nabierają jednak innego tempa gdy spóźniamy się z kolejną ratą.