« Rola kredytu samochod… | Strona domowa |

Kredyt gotówkowy – wady i zalety

wtorek, 12 styczeń 2021 at 2:59 pm.

Myślisz o wzięciu kredytu gotówkowego? W takim razie koniecznie powinieneś rozważyć za i przeciw związane z tą formą pożyczki.

Podejmowanie każdej decyzji wiąże się z większymi lub mniejszymi konsekwencjami, które przyniesie nam podjęcie określonych działań. Dlatego zawsze powinniśmy rozważyć za i przeciw. Nie inaczej jest w przypadku kredytu gotówkowego, który jest decyzją dość dużego kalibru. Związane z nim konsekwencje mogą wpędzić nas w kłopoty finansowe. Dlatego zapoznajmy się z wadami i zaletami tego rodzaju rozwiązania. Kredyt gotówkowy to na pierwszy rzut oka dobra decyzja, pozwala on na ratunek w sytuacji nagłych wypadków pokroju zepsutego samochodu czy remontu, na który nas nie stać. Jednak bez odpowiedniej dawki ostrożności możemy znaleźć się w fatalnej sytuacji.

Do plusów kredytu gotówkowego z całą pewnością należy możliwość szybkiego zdobycia pieniędzy. Dość łatwo go też zaciągnąć. Możemy bowiem sięgnąć po telefon czy komputer i poprzez stronę internetową wypełnić formularze oraz załączyć niezbędne dokumenty. Pożyczone pieniądze otrzymujemy na wskazane przez nas konto, wszystko odbywa się więc całkowicie wirtualnie. Bardzo dużym plusem jest również to, że banku nie interesuje to, na co przeznaczymy pożyczone przez nas pieniądze. Dla wielu osób stanowi to prawdziwą zaletę. Istnieje też możliwość natychmiastowego zwrotu pożyczki, która nie zostanie przez nas wykorzystana, co automatycznie zmniejsza wysokość pożyczki.

A jakie są wady kredytu gotówkowego? Przede wszystkim, jak w przypadku każdej pożyczki, musimy pamiętać o terminowej spłacie tego zobowiązania. Opóźnienie może spowodować, że bank przyśle nam wezwanie do spłaty kredytu w terminie. Wpłynie to też na naszą historię kredytową i przyszłe kredyty. W przyszłości może nam to nawet uniemożliwić zaciągnięcie jakiejkolwiek pożyczki. Pamiętajmy też o tym, że zaciągnięcie pożyczki wiąże się z kosztami i prawdopodobnie zmusi nas do zrezygnowania z innych wydatków.

Przed zaciągnięciem kredyty powinniśmy również dokonać dokładnych obliczeń związanych z tym, czy będziemy w stanie spłacić kredyt w terminie. W przeciwnym razie możemy popaść w poważne problemy. Dlatego zastanówmy się, jaka powinna być wysokość zaciąganego przez nas kredytu i obliczmy, czy będziemy w stanie w stanie spłacić zaciąganą przez nas pożyczkę. Decyzję podejmujmy rozważnie zastanawiajmy się nad za i przeciw i podejmijmy odpowiedzialną decyzję, która nas nie obciąży i nie wpędzi w kłopoty finansowe.