« Kredyt na dowolny cel… | Strona domowa | Warto mieć marzenia »

Masz oszczędności? Otrzymasz kredyt

czwartek, 04 lipiec 2019 at 1:57 pm.

Dużo łatwiej uzyskać kredyt tym, którzy posiadają jakiekolwiek oszczędności. Pomysłową alternatywą dla możliwości jakie dają kredyty hipoteczne, które są produktami dość kosztownymi w utrzymaniu, są pożyczki gotówkowe. Jest to o tyle prostsze i wygodniejsze rozwiązanie, gdyż otrzymaną w ten sposób gotówkę możemy wykorzystać praktycznie w dowolny sposób, np. na remont mieszkania. Procedura jego przyznania również nie jest aż tak skomplikowana jak w przypadku kredytu hipotecznego. Nie potrzeba tu również ustanawiać hipoteki. . Kredyty hipoteczne posiadają kilka zalet jak i wad. Zaletą pozostaje bez wątpienia wysoka kwota kredytu, dzięki której możemy bez problemu sfinansować marzenia o własnym domu. Niska rata również przemawia na korzyść tego typu rozwiązania. Wada to z pewnością długi okres kredytowania. Spłaty zaległości sięgają często nawet 30 lat. Kolejne minusy to z pewnością czasochłonne i skomplikowane procedury związane z jego otrzymaniem oraz konieczność ustanowienia hipoteki.

Wysokość kredytu uzależniona od zarobków

Kredyty hipoteczne a w zasadzie ich przyznawanie uzależnione jest w znacznej mierze od wysokości uzyskiwanego wynagrodzenia. Jeśli podejmujemy decyzję o zaciągnięciu kredytu w banku musimy być przygotowani na dość wnikliwe sprawdzenie naszych finansów. Bank bardzo dokładnie sprawdzi miesięczne wydatki potencjalnego klienta i kredytobiorcy. Może zapytać o ilość osób na naszym utrzymaniu. Z tego właśnie powodu dużo większe szanse na uzyskanie upragnionego kredytu mają osoby samotne, żyjące w pojedynkę. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim single, bo tak też są nazywani, nie są zobowiązani cyklicznymi wydatkami i nie mają na utrzymaniu osób trzecich. Stąd większe prawdopodobieństwo że nie będą spóźniali się w spłacaniu należnych rat. Pewnym wyznacznikiem dla banku jest również posiadanie przez potencjalnego kredytobiorcę karty kredytowej.

Nowy dom na kredyt

Kredyty hipoteczne to długoterminowe zobowiązanie celowe, a otrzymane z takiego kredytowania pieniądze możemy wykorzystać tylko i wyłącznie w sposób określony w złożonym w banku wniosku kredytowym. Dla wielu kredyty hipoteczne są jedynym rozwiązaniem w przypadku gdy marzą o zakupie nowego domu. Ze względu na wysokość rat tego rodzaju kredytowanie bywa bardzo wiążące. Kredyty hipoteczne wiążą się z olbrzymią odpowiedzialnością dla każdego kredytobiorcy. Regularne spłaty są tu bowiem konieczne. Pozytywna opinia banku dotycząca kredytowania to bowiem połowa sukcesu. Konieczny będzie wkład własny. Żaden dostępny na rynku bank nie podejmie się użyczenia nam całej kwoty niezbędnej do zakupu wymarzonej nieruchomości. Stąd istotną rzeczą jest posiadanie jakichkolwiek oszczędności. Należy także zapamiętać, że kredyty hipoteczne mogą bardzo naruszyć naszą stabilność finansową a co za tym idzie, nasza zdolność kredytowa może gwałtownie spaść. Fakt ten może nam skutecznie utrudnić starania o kolejny kredyt na remont czy wyposażenie mieszkania, przynajmniej w okresie spłacania pożyczki. Warto wziąć to pod uwagę i uwzględnić podczas kalkulacji oszczędności. Kredyty hipoteczne opierają się na wkładzie własnym, który wynosi z reguły 20 procent wartości mieszkania czy domu, który staramy się nabyć. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy bank wyraża zgodę na uiszczenie nieco niższej kwoty mającej posłużyć za wkład własny. Wówczas granica ta oscyluje w granicach 10 procent ceny lokalu. Jednak większość banków stosuje nieprzekraczalną kwotę wyliczoną na 20 procent należnej kwoty.