« Kredyt konsolidacyjny… | Strona domowa | Upadłość konsumencka … »

Zadłużenie, jak kształtuje się w kraju?

piątek, 07 wrzesień 2018 at 1:02 pm. Użyte znaczniki: , , , , , , ,

Rozpoznanie najważniejszych potrzeb zadłużeniowych jest bardzo ważne z perspektywy kształtowania dobrej oferty kredytów gotówkowych. W Polsce zadłużenie rośnie praktycznie z roku na rok, ale nie jest to jednostkowo skala duża. Większość gospodarstw domowych pozyskuje niewielkie, możliwe do spłaty zobowiązania, które absolutnie nie naruszą długoterminowych interesów ekonomicznych. Co jeszcze warto wiedzieć o preferencjach zadłużeniowych w kraju? Na pewno warto sprawdzić jakie oferty są dostępne na rynku, a także w przypadku gdy masz kilka kredytów skorzystać z konsolidacji, o której przeczytasz na 17Bankow.com.

Najważniejsze preferencje zadłużeniowe w kraju

Standardowa dominanta zarobków w Polsce to mniej więcej przedział 1500 – 2000 złotych. To najpopularniejszy poziom dochodów generowany w gospodarstwach domowych. Nie jest to zatem bardzo duży potencjał ekonomiczny, ale wystarczający na zaciąganie korzystnych kredytów gotówkowych. Nawet niewielkie dochody, ale potwierdzone dobrą umową o pracę na czas nieokreślony pozwalają na negocjowanie oprocentowania, czy na dopasowanie niższych rat miesięcznych w zamian za wydłużenie okresu kredytowania. Do popularności wraca zdecydowanie w ostatnich miesiącach sektor parabankowy, szczególnie w internecie. Dlaczego? Kredytobiorcy przestali się w końcu obawiać nadmiernych kosztów pozaodsetkowych w umowach chwilówek. Teraz kredytobiorca nie przepłaci za żaden kredyt, czy to krótko, czy długoterminowy. To jedna z lepszych wiadomości dla osób zastanawiających się nad zaciągnięciem pierwszego zobowiązania. Sporo zadłużenia generują zawody specjalistyczne. Im większy specjalista, tym zazwyczaj większe zadłużenie. Tak przynajmniej wyglądają statystyki pochodzące z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wielu kredytobiorców posiada zadłużenie na poziomie od 1000 złotych do mniej więcej 10 – 15 000 złotych. To kredyty gotówkowe przeznaczone na klasyczną konsumpcję, szybkie do spłaty, np. przy uzyskaniu dodatkowych pieniędzy za nadgodziny, czy z innych źródeł przychodów. Kredytobiorca z jednej strony posiada większy potencjał zadłużeniowy, a z drugiej musi cały czas dbać o pozytywną zdolność kredytową. Bez analizy jakościowej oraz finansowej nie ma możliwości podpisania żadnej umowy kredytowej, także z parabankami internetowymi. Przepisy jasno określają zasady oceny kredytobiorcy, więc to też spore ułatwienie przy załatwianiu formalności. Praktycznie, co drugi kredytobiorca korzysta z usług pośredników kredytowych. To dobra relacja ze względu na to, że specjalista przejmuje odpowiedzialność za dopełnienie wszystkich formalności związanych z podpisaniem umowy kredytowej.

Na co wydaje się najczęściej pieniądze pochodzące z kredytu gotówkowego?

Decyzje o kredytowaniu wynikają z naprawdę różnych przyczyn. Najwięcej pieniędzy przeznacza się na większe i mniejsze remonty. Tutaj często do gry wchodzą poza kredytami krótkoterminowymi długoterminowe zobowiązania hipoteczne, do których potrzeba jednak bardzo solidnej zdolności kredytowej. Przy niskich dochodach miesięcznych nie dziwi zadłużenie na zwykłe potrzeby gospodarstwa domowego, typowo konsumpcyjne, a nawet związane z regulowaniem bieżących rachunków. Mniej popularne rozwiązania to zakup papierów wartościowych, np. w momencie wystąpienia kryzysu finansowego, sfinansowanie wymarzonych wyjazdów wakacyjnych, hobby, organizacja najważniejszych wydarzeń życiowych. Banki rywalizują mocno w pożyczkach gotówkowych z sektorem firm pożyczkowych rozwijających się nieźle w internecie, do tego z bardzo niskimi kosztami i uproszczonymi procedurami analizy kredytobiorcy. Na co najczęściej wydajesz kredyt gotówkowy i czy posiadasz podobne preferencje zadłużeniowe?