« Oprocentowanie lokat … | Strona domowa | Generowanie oszczędno… »

Czym jest kredyt mieszkaniowy?

poniedziałek, 22 grudzień 2014 at 08:04 am.

Kredyt mieszkaniowy nie jest to to samo, co kredyt hipoteczny. Jest produktem bankowym zaciąganym na zakup mieszkania, domu lub budowy a zabezpieczeniem jest właśnie ta nieruchomość. Kredyty mieszkaniowe są obecnie w ofercie wszystkich banków, przyznawane są na różnych zasadach, ale zazwyczaj trzeba spełnić określone wymogi. Kredyt konsolidacyjny ten posiada długi termin spłaty, zazwyczaj wynosi on nawet kilkanaście lat, gdyż sumy tez są duże. Szukając kredytu sprawdźcie na http://www.ebroker.pl/kredyty_gotowkowe i wybierzcie najlepszy kredyt gotówkowy.

By móc ubiegać się o niego zdolność kredytowa musi być większa niż przy zwykłym kredycie, co czasem stanowi problem, dlatego istnieje możliwość łączenia dochodów ze współmałżonkiem, lub inną osobą nie koniecznie spokrewnioną. Wybierając kredyty hipoteczne należy przede wszystkim zwrócić uwagę na oprocentowanie, jakie posiada, bo rzeczywista roczna stopa oprocentowania może być różna, ofert nie brakuje, więc lepiej wybrać tą tańszą opcję. Osoba ubiegająca się o taki produkt musi przedstawić szereg dokumentów, dotyczących samej bodowy lub zakupu a także zaświadczenia z miejsca pracy o otrzymywanych dochodach, i na jaki czas jest umowa o pracę. Raty takiego kredytu mogą być stałe lub malejące, to zależy już od zainteresowanego, oraz istnieje możliwość zaciągania go w obcej walucie, co obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż taki kredyt gotówkowy jest korzystniejszy wówczas.

Niektóre banki by wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta stworzyły wakacje kredytowe, czyli najpierw można przez pewien okres czasu spłacać same odsetki a później dopiero kredyt. Zazwyczaj jest to trzy miesiące. Takie udogodnienia mają swoją dobrą stronę, gdyż znajdując się czasowo w trudnej sytuacji są one wybawieniem z opresji. Jednak by móc wnioskować o takie coś, trzeba płacić regularnie raty przez rok, bo zazwyczaj taki jest termin minimalny, i w tedy można starać się o wakacje. Decydując się na kredyt mieszkaniowy trzeba dokładnie przemyśleć wszystko, sytuacje finansową, możliwe problemy gotówkowe, gdyż bank oczekuje regularnej spłaty a karne odsetki będą tylko powiększać i tak już duży kredyt.