« Standardowa pożyczka … | Strona domowa | Odkładanie pieniądza … »

Kredyt pod zastaw mieszkania

wtorek, 11 kwiecień 2017 at 11:40 am. Użyte znaczniki: , , , , ,

Zabezpieczenie dla kredytu jest bardzo ważne, dlatego w tym przypadku hipoteka będzie odbierane wiarygodnie przez bank. Warto wziąć pod uwagę, że im większa wartość nieruchomości pod zastaw tym kwota kredytu będzie większa.

Dlaczego kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny może zostać przeznaczony tylko na cel związany z nieruchomością jak remont czy też drobne modernizacje. Warto wspomnieć, że ta pożyczka będzie tańsza od kredytu gotówkowego. Jednak jest jeden minus. W przypadku tej drugiej pożyczki nie musisz informować na jaki cel zostanie przeznaczona. Jak dobrze wiemy plany stale się zmieniają dlatego podanie powodu remontu a wielkiej modernizacji mogą się od siebie znacząco różnić. Kolejną wadą jest to, że wymaga ona większej ilości papierkowej roboty, której osobiście nikt nie lubi. Należy uwzględnić koszty dodatkowe, które mogą wynosić nawet ponad tysiąc złotych. 

Kredyt czy pożyczka hipoteczna?

Warto powiedzieć sobie na początku, że kredyt a pożyczka nieco się od siebie różnią. Kredyt hipoteczny można przeznaczyć tylko na coś związanego z mieszkaniem jak mały remont czy drobną modernizacje wnętrza. Z kolei pożyczka hipoteczna może powędrować na dowolny cel. Można nie tylko wyremontować mieszkanie, ale także pojechać na wycieczkę czy kupić samochód. Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, że kredyt w banku zostaje zabezpieczony. W ten sposób w przypadku zdarzeń losowych kredyt będzie w dobrych rękach i nie narazi naszych bliskich na jego spłacania przez lata.

Kredyt hipoteczny – najważniejsze informacje

Najważniejszą rzeczą jest oprocentowanie oraz kosz samego kredytu. Później można się dopytać czy w ofercie banku istnieje coś takiego jak „wakacje kredytowe”. Jest to ważne dla klientów, które posiadają inne dochody na przestrzeni każdego miesiąca. No i przede wszystkim przed podpisaniem trzeba dokładnie przeczytać umowę. Zazwyczaj źródłem nieporozumień między klientem a bankiem jest niedostateczne czytanie umowy czy też regulaminu samego kredytu hipotecznego. Dokładniejsze przestudiowanie pomoże w uniknięciu tzw. „kruczków prawnych”. Niektóre banki stale je stosują, aby przyciągnąć zainteresowanych.

Konkurencja między bankami jest naprawdę duża i oferta powinna się wyróżniać na ich tle. Warto się zastanowić nad korzystaniem z innych dóbr banku, które pozwolą na obniżenie kosztów kredytu (np. konta osobistego).