« Podatek od lokat bank… | Strona domowa | Forma wsparcia, zdoby… »

Analiza wskaźnikowa

czwartek, 01 grudzień 2016 at 12:05 pm. Użyte znaczniki: , , , ,

Przeprowadzenie dokładnej analizy wskaźnikowej nie jest prostym zadaniem, dlatego też musi się tym zająć doświadczony analityk, aby móc stwierdzić, że dana osoba jest w stanie wziąć kredyt gotówkowy w banku, a do tego samodzielnie go spłacić w wyznaczonym terminie. Taka analiza to szereg procesów, które doprowadzą do pozytywnego zakończenia, trzeba więc spełnić szereg wymogów, aby taka analiza wskaźnikowa zakończyła się dla zainteresowanych osób pełnym sukcesem.

Najważniejsze dokumenty

Banki z reguły chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo i mieć duży wpływ na to, aby kredyt gotówkowy, którego użyczyli klientowi został spłacony na czas. Nie da się ukryć tego, że bardzo ważnym dokumentem będzie tutaj przede wszystkim bilans z rachunkami z ostatnich lat, a także rachunki wpływów na nasze konto z tytułu wynagrodzenia. Analityk na podstawie takich rachunków posiądzie odpowiednią wiedzę o naszej sytuacji materialnej i dzięki temu zwiększy się nasza szansa na kredyt. Dużą rolę dla analityka odgrywać będą również plany finansowe na przyszłość, a więc to co konkretnie zrobimy z pieniędzmi pożyczonymi od banku. Jeśli są one pożyczane na ważny cel, to wtedy dobrze o nas świadczy, a bank chętnie decyduje się na kredyt gotówkowy i nam go przyznaje, gorzej jeżeli chodzi nam o błahe sprawy.

Stałe zatrudnienie

Jednym z najważniejszych czynników, które bierze pod uwagę analiza wskaźnikowa jest na pewno stałe zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Jeżeli mamy taki przywilej to z pewnością nasza sytuacja w banku jest pozytywna. Analityk przedstawi nam wtedy pełną ofertę kredytową i to jaką kwotę może nam użyczyć na wybrany przez nas termin. Wtedy trzeba podjąć ostateczną decyzję, czy przystąpić do takiej umowy, czy też jednak wypadałoby z niej zrezygnować, bo nie damy sobie rady ze spłatą.

Źródła informacji

Kredyt gotówkowy dla banku to nie przelewki, dlatego też bankierzy robią wszystko co w ich mocy, aby zdobyć informacje o naszej zdolności kredytowej. Oczywiście w grę wchodzą tutaj różne wywiady, a także sprawdzenie naszej wierzytelności w odpowiednich instytucjach. Dzięki temu bank dowie się w szybkim tempie, czy posiadamy jakieś zadłużenia, z jakiego tytułu one wynikają, itd. W sytuacji, gdy mamy coś do ukrycia lepiej tego nie robić, ponieważ analityk prędzej, czy później dojdzie do informacji, które będą świadczyć na naszą niekorzyść. W innej sytuacji są osoby, które mają pozytywną historię kredytową, wtedy nie trzeba się o nic martwić, a analiza wskaźnikowa przebiegnie dla nas pomyślnie od samego początku aż do końca. Takich źródeł informacji jest współcześnie naprawdę dużo, bankierzy mogą zdecydować się także na zaczerpnięcie wiadomości u innych bankierów, aby dowiedzieć się czy można nam zaufać, czy też jednak lepiej znaleźć innego klienta, który będzie dla nich bardziej wiarygodny. To my jednak odpowiadamy za nasze działania i jeżeli zależy nam na kredycie, to warto robić wszystko, aby nasza przeszłość nie miała na to złego wpływu.