« Jak wybrać właściwą l… | Strona domowa | Ubiegasz się o kredyt… »

Zarabianie na zakupach

środa, 04 listopad 2015 at 11:47 am.

Czy wydając pieniądze jesteśmy w stanie zyskać coś więcej poza zakupionymi towarami? Coraz częściej tak. Wiele banków, aby przyciągnąć nowych klientów oferuje dodatkowe, niezwykle atrakcyjne usługi w zamian za założenie rachunku osobistego. Moneyback to prowizja jaką banki oferują w zamian za korzystanie z karty płatniczej. Najczęściej polega to na wpłaceniu konkretnych odsetek od kwoty jaką wydało się danego miesiąca przy użyciu karty. Oferty, które zawierają moneyback często są ograniczone czasem (np. 3 miesiące udziału w programie po czym konto przechodzi w tradycyjne), dlatego wybierając taką usługę warto dowiedzieć się dokładnie jak długo nasze konto będzie dodatkowo premiowane.

Co powinniśmy wiedzieć przed przystąpieniem do programu moneyback. Najważniejsza jest oczywiście atrakcyjność oferty, to czy dany bank gwarantuje nam dobre warunki i ile możemy rzeczywiście zarobić – zaoszczędzić, wydając pieniądze. Bank musi przedstawić nam pełną ofertę i ważne jest by zwrócić uwagę na koszta związane z opłatami za konto i utrzymywanie karty płatniczej. W wielu przypadkach mamy możliwość zredukować koszta z tym związane i wypełniając odpowiednie punkty umowy, nie płacić za utrzymanie konta i karty. Jest to oczywiście optymalna oferta i szukając oszczędności w programach takich jak cashback musimy przeliczyć czy koszty samego konta nie będą przekraczały naszych zysków.

Aby zarobić na premii moneyback musimy spełnić warunki wyznaczone przez bank. Najczęściej jest to wymagany comiesięczny wpływ wynagrodzenia na konto. Dodatkowo banki honorują tylko płatności elektroniczne, nie otrzymamy zwrotu za gotówkę wypłaconą z bankomatów. Istotne jest zatem by dokonywać transakcji przy pomocy karty płatniczej lub korzystać z przelewów w przypadku zakupów internetowych.

Najważniejsze przed wyborem konkretnej oferty jest przeczytanie regulaminu promocji i zweryfikowanie czy jako użytkownicy konta i karty będziemy w stanie spełnić warunki umowy. Moneyback może być dodatkowym źródłem oszczędności dlatego warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat konkretnych usług z tym związanych. Jeżeli mamy możliwość połączyć tradycyjne korzystanie z konta oraz karty płatniczej z dodatkowymi profitami związanymi z comiesięcznymi wydatkami warto uczynić z tego pożytek dla domowego budżetu.