Dlaczego dobra sytuacja majątkowa dłużnika jest tak ważna dla banku?

wtorek, 13 czerwiec 2017 at 12:10 pm

Bank komercyjny ocenia każdego dłużnika metodami odgórnymi, prawnymi, a także na bazie własnych systemów. W każdym przypadku dobra sytuacja majątkowa kredytobiorcy punktuje w łatwości pozyskania dodatkowego kapitału. Dlaczego ocena sytuacji majątkowej jest tak ważna?

Odkładanie pieniądza za pomocą lokaty bankowej

piątek, 19 maj 2017 at 10:24 am

Oszczędzanie to dobre zabezpieczenie na przyszłość, żeby jednak była satysfakcjonująca transakcja, należy wybrać korzystną ofertę. Takową bez wątpienia jest lokata bankowa, której zaufało tysiące klientów i jest zadowolenie. Odkładanie pieniądza w domu bardzo często kończy się niepowodzeniem, a to dlatego, że finanse to wielka pokusa, z którą nie każdy potrafi sobie poradzić. Lokata bankowa jest bezpieczna, zatem zaleca się pobrać wiedzę i wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę.

Kredyt pod zastaw mieszkania

wtorek, 11 kwiecień 2017 at 11:40 am

Zabezpieczenie dla kredytu jest bardzo ważne, dlatego w tym przypadku hipoteka będzie odbierane wiarygodnie przez bank. Warto wziąć pod uwagę, że im większa wartość nieruchomości pod zastaw tym kwota kredytu będzie większa.

Dlaczego kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny może zostać przeznaczony tylko na cel związany z nieruchomością jak remont czy też drobne modernizacje. Warto wspomnieć, że ta pożyczka będzie tańsza od kredytu gotówkowego. Jednak jest jeden minus. W przypadku tej drugiej pożyczki nie musisz informować na jaki cel zostanie przeznaczona. Jak dobrze wiemy plany stale się zmieniają dlatego podanie powodu remontu a wielkiej modernizacji mogą się od siebie znacząco różnić. Kolejną wadą jest to, że wymaga ona większej ilości papierkowej roboty, której osobiście nikt nie lubi. Należy uwzględnić koszty dodatkowe, które mogą wynosić nawet ponad tysiąc złotych.