Kredyt konsolidacyjny czy to faktycznie dobre rozwiązanie?

wtorek, 10 lipiec 2018 at 10:30 am

Często w sytuacji kiedy mamy zaciągniętych kilka kredytów i nie do końca dajemy sobie radę z ich spłatą udajemy się do banku lub pośrednika finansowego z zapytaniem co zrobić w takiej sytuacji. Odpowiedź pracownika banku będzie z pewnością tylko jedna. Jest to prosta sytuacja gdyż w ofercie banku posiadamy coś takiego jak kredyt konsolidacyjny. Oznacza to, że zamiast spłacać kilka mniejszych kredytów tak jak ma to miejsce do tej pory będziemy mogli spłacać tylko jedną ratę w dodatku niższą. Dodatkowo zmniejszy się również obciążenie budżetu domowego i otrzymamy jeszcze dodatkowo środki które będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel aby nieco odsapnąć. W wielu bankach właśnie tak potoczy się rozmowa kiedy przyjdziemy po poradę w podobnej sytuacji. Czy tak jednak jest naprawdę i czy konsolidacja jest faktycznie tak cudownym narzędziem które już na dzień dobry wybawi nas z opresji i pomoże rozwiązać problemy finansowe? Są co do tego wątpliwości, zobacz więcej informacji o konsolidacji w serwisie 17bankow.com.

Dlaczego konsolidacja zadłużenia jest tak popularna?

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 at 1:01 pm

Zainteresowanie konsolidacją kredytów gotówkowych, a także hipotecznych rośnie w kraju w ostatnich kilu latach. Niestety wiele gospodarstw domowych nie radzi sobie z regulowaniem miesięcznych rat. Taka sytuacja jest spowodowana, np. ograniczeniem dochodów, czy zmianą wartości zabezpieczeń wpisanych w umowach. Akurat konsolidacja zadłużenia to bardzo proste narzędzie restrukturyzacyjne i nie wymaga dopełnienia zbyt wielu formalności. W artykule ocenisz krok po kroku najważniejsze zalety konsolidacji i nauczysz się dobrze negocjować warunki współpracy z bankami detalicznymi, czy coraz lepszymi firmami pożyczkowymi.

Kredyt hipoteczny na 850 000 złotych.

czwartek, 22 luty 2018 at 11:01 am

Oferty z ratą stałą.

Nieruchomość ma wartość 1 000 000 złotych. Kredytobiorca ma uzbierane 150 000 złotych. Brakujące 850 000 złotych kredytobiorca chce wziąć na kredyt hipoteczny. Interesują go zarówno oferty z ratą stałą jak i malejącą. Okres kredytowania w jakim chce spłacić ten kredyt wynosi 30 lat. Zaczniemy od oferty ze stała ratą jaką oferuje Bank Polski. W przypadku tej oferty każda z rat będzie po 3 593 złote. Oprocentowanie nominalne w przypadku tej oferty wynosi 3.02% w skali roku. Marża banku natomiast ma wartość 1.30% kwoty zobowiązania. WIBOR wynosi 1.72%. Całkowita kwota jaką przyjdzie nam oddać na koniec to kwota 1 293 411 złotych. Koszt kredytu jaki poniesiemy będzie równy 443 411 złotych. Jest to jednak jedna z lepszych propozycji kredytu hipotecznego, w przypadku którego każda z rat będzie jednakowa. Wiele kredytobiorców może pozwolić sobie właśnie na tylko taki rodzaj rat.