Dlaczego konsolidacja zadłużenia jest tak popularna?

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 at 1:01 pm

Zainteresowanie konsolidacją kredytów gotówkowych, a także hipotecznych rośnie w kraju w ostatnich kilu latach. Niestety wiele gospodarstw domowych nie radzi sobie z regulowaniem miesięcznych rat. Taka sytuacja jest spowodowana, np. ograniczeniem dochodów, czy zmianą wartości zabezpieczeń wpisanych w umowach. Akurat konsolidacja zadłużenia to bardzo proste narzędzie restrukturyzacyjne i nie wymaga dopełnienia zbyt wielu formalności. W artykule ocenisz krok po kroku najważniejsze zalety konsolidacji i nauczysz się dobrze negocjować warunki współpracy z bankami detalicznymi, czy coraz lepszymi firmami pożyczkowymi.

Kredyt hipoteczny na 850 000 złotych.

czwartek, 22 luty 2018 at 11:01 am

Oferty z ratą stałą.

Nieruchomość ma wartość 1 000 000 złotych. Kredytobiorca ma uzbierane 150 000 złotych. Brakujące 850 000 złotych kredytobiorca chce wziąć na kredyt hipoteczny. Interesują go zarówno oferty z ratą stałą jak i malejącą. Okres kredytowania w jakim chce spłacić ten kredyt wynosi 30 lat. Zaczniemy od oferty ze stała ratą jaką oferuje Bank Polski. W przypadku tej oferty każda z rat będzie po 3 593 złote. Oprocentowanie nominalne w przypadku tej oferty wynosi 3.02% w skali roku. Marża banku natomiast ma wartość 1.30% kwoty zobowiązania. WIBOR wynosi 1.72%. Całkowita kwota jaką przyjdzie nam oddać na koniec to kwota 1 293 411 złotych. Koszt kredytu jaki poniesiemy będzie równy 443 411 złotych. Jest to jednak jedna z lepszych propozycji kredytu hipotecznego, w przypadku którego każda z rat będzie jednakowa. Wiele kredytobiorców może pozwolić sobie właśnie na tylko taki rodzaj rat.

Lokaty kwartalne.

piątek, 15 grudzień 2017 at 1:37 pm

Lokaty kwartalne to lokaty od trzech miesięcy do pięciu miesięcy. Są one chyba najbardziej popularnym sposobem na oszczędzanie. Ofertę takiej lokaty można znaleźć w każdym banku. Alior Bank proponuj nam lokatę 90 dni z oprocentowaniem 2,5% w skali roku. Kwota minimalna jaką trzeba wpłacić na lokatę to 1 tysiąc złotych, zaś maksymalna 200 tysięcy złotych. Lokata skierowana jest do nowych klientów Alior Banku, ale takich którzy w dniu założenia lokaty nie posiadali w tym banku kartoteki klienta.