Zadłużenie, jak kształtuje się w kraju?

piątek, 07 wrzesień 2018 at 1:02 pm

Rozpoznanie najważniejszych potrzeb zadłużeniowych jest bardzo ważne z perspektywy kształtowania dobrej oferty kredytów gotówkowych. W Polsce zadłużenie rośnie praktycznie z roku na rok, ale nie jest to jednostkowo skala duża. Większość gospodarstw domowych pozyskuje niewielkie, możliwe do spłaty zobowiązania, które absolutnie nie naruszą długoterminowych interesów ekonomicznych. Co jeszcze warto wiedzieć o preferencjach zadłużeniowych w kraju? Na pewno warto sprawdzić jakie oferty są dostępne na rynku, a także w przypadku gdy masz kilka kredytów skorzystać z konsolidacji, o której przeczytasz na 17Bankow.com.

Kredyt konsolidacyjny czy to faktycznie dobre rozwiązanie?

wtorek, 10 lipiec 2018 at 10:30 am

Często w sytuacji kiedy mamy zaciągniętych kilka kredytów i nie do końca dajemy sobie radę z ich spłatą udajemy się do banku lub pośrednika finansowego z zapytaniem co zrobić w takiej sytuacji. Odpowiedź pracownika banku będzie z pewnością tylko jedna. Jest to prosta sytuacja gdyż w ofercie banku posiadamy coś takiego jak kredyt konsolidacyjny. Oznacza to, że zamiast spłacać kilka mniejszych kredytów tak jak ma to miejsce do tej pory będziemy mogli spłacać tylko jedną ratę w dodatku niższą. Dodatkowo zmniejszy się również obciążenie budżetu domowego i otrzymamy jeszcze dodatkowo środki które będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel aby nieco odsapnąć. W wielu bankach właśnie tak potoczy się rozmowa kiedy przyjdziemy po poradę w podobnej sytuacji. Czy tak jednak jest naprawdę i czy konsolidacja jest faktycznie tak cudownym narzędziem które już na dzień dobry wybawi nas z opresji i pomoże rozwiązać problemy finansowe? Są co do tego wątpliwości, zobacz więcej informacji o konsolidacji w serwisie 17bankow.com.

Dlaczego konsolidacja zadłużenia jest tak popularna?

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 at 1:01 pm

Zainteresowanie konsolidacją kredytów gotówkowych, a także hipotecznych rośnie w kraju w ostatnich kilu latach. Niestety wiele gospodarstw domowych nie radzi sobie z regulowaniem miesięcznych rat. Taka sytuacja jest spowodowana, np. ograniczeniem dochodów, czy zmianą wartości zabezpieczeń wpisanych w umowach. Akurat konsolidacja zadłużenia to bardzo proste narzędzie restrukturyzacyjne i nie wymaga dopełnienia zbyt wielu formalności. W artykule ocenisz krok po kroku najważniejsze zalety konsolidacji i nauczysz się dobrze negocjować warunki współpracy z bankami detalicznymi, czy coraz lepszymi firmami pożyczkowymi.