Upadłość konsumencka – główne wady i zalety

piątek, 02 listopad 2018 at 11:07 am

Czasami u kredytobiorcy dochodzi do sytuacji, w której regulowanie comiesięcznych zobowiązań kredytowych nie jest możliwe. Przy problemach ze spłatą kredytów gotówkowych i innych pożyczek pojawia się problem odsetek karnych, a także nagłego rozwiązania umowy, co prowadzi do groźby natychmiastowego zwrotu kapitału początkowego wraz z odsetkami. To sytuacja mocno niekomfortowa z perspektywy przeciętnego gospodarstwa domowego. Jednym z rozwiązań dla kredytobiorców w trudnej sytuacji ekonomicznej jest upadłość konsumencka. To warto wiedzieć o upadłości konsumenckiej? W artykule poznasz główne wady i zalety upadłości konsumenckiej wraz z prostą charakterystyką podejścia do oddłużania.

Zadłużenie, jak kształtuje się w kraju?

piątek, 07 wrzesień 2018 at 1:02 pm

Rozpoznanie najważniejszych potrzeb zadłużeniowych jest bardzo ważne z perspektywy kształtowania dobrej oferty kredytów gotówkowych. W Polsce zadłużenie rośnie praktycznie z roku na rok, ale nie jest to jednostkowo skala duża. Większość gospodarstw domowych pozyskuje niewielkie, możliwe do spłaty zobowiązania, które absolutnie nie naruszą długoterminowych interesów ekonomicznych. Co jeszcze warto wiedzieć o preferencjach zadłużeniowych w kraju? Na pewno warto sprawdzić jakie oferty są dostępne na rynku, a także w przypadku gdy masz kilka kredytów skorzystać z konsolidacji, o której przeczytasz na 17Bankow.com.

Kredyt konsolidacyjny czy to faktycznie dobre rozwiązanie?

wtorek, 10 lipiec 2018 at 10:30 am

Często w sytuacji kiedy mamy zaciągniętych kilka kredytów i nie do końca dajemy sobie radę z ich spłatą udajemy się do banku lub pośrednika finansowego z zapytaniem co zrobić w takiej sytuacji. Odpowiedź pracownika banku będzie z pewnością tylko jedna. Jest to prosta sytuacja gdyż w ofercie banku posiadamy coś takiego jak kredyt konsolidacyjny. Oznacza to, że zamiast spłacać kilka mniejszych kredytów tak jak ma to miejsce do tej pory będziemy mogli spłacać tylko jedną ratę w dodatku niższą. Dodatkowo zmniejszy się również obciążenie budżetu domowego i otrzymamy jeszcze dodatkowo środki które będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel aby nieco odsapnąć. W wielu bankach właśnie tak potoczy się rozmowa kiedy przyjdziemy po poradę w podobnej sytuacji. Czy tak jednak jest naprawdę i czy konsolidacja jest faktycznie tak cudownym narzędziem które już na dzień dobry wybawi nas z opresji i pomoże rozwiązać problemy finansowe? Są co do tego wątpliwości, zobacz więcej informacji o konsolidacji w serwisie 17bankow.com.