Generowanie oszczędności w gospodarstwie domowym

czwartek, 08 styczeń 2015 at 10:20 am

Praktycznie wszystkie gospodarstwa domowe poruszają się między tematyką zbierania oszczędności, a wydawaniem. Równowaga między tymi dwoma aspektami można powiedzieć, że gwarantuje bezpieczne funkcjonowanie, a także ochrania potencjalne potrzeby długoterminowe. Inwestowanie to inaczej wyrzeczenie się bieżącej, często emocjonalnej konsumpcji na rzecz przemyślanych wydatków wykonywanych w przyszłości i oczywiście ponadprzeciętnych zysków. Inwestując oczywiście każde gospodarstwo domowe ryzykuje stratą, ale można ją wpisać do strategii, regulować, minimalizować. Świadomość straty przy dokonywaniu inwestycji paradoksalnie zwiększa szansę na finansowe powodzenie. Dlaczego tak się dzieje?

Czym jest kredyt mieszkaniowy?

poniedziałek, 22 grudzień 2014 at 08:04 am

Kredyt mieszkaniowy nie jest to to samo, co kredyt hipoteczny. Jest produktem bankowym zaciąganym na zakup mieszkania, domu lub budowy a zabezpieczeniem jest właśnie ta nieruchomość. Kredyty mieszkaniowe są obecnie w ofercie wszystkich banków, przyznawane są na różnych zasadach, ale zazwyczaj trzeba spełnić określone wymogi. Kredyt konsolidacyjny ten posiada długi termin spłaty, zazwyczaj wynosi on nawet kilkanaście lat, gdyż sumy tez są duże. Szukając kredytu sprawdźcie na http://www.ebroker.pl/kredyty_gotowkowe i wybierzcie najlepszy kredyt gotówkowy.

Oprocentowanie lokat bankowych

środa, 03 grudzień 2014 at 10:02 am

Co warto wiedzieć o lokatach bankowych?

Lokaty bankowe to jeden z najczęściej wybieranych sposobów inwestowania. Nie przynoszą one aż tak dużych zysków jak na przykład inwestowanie na giełdzie, ale za to charakteryzują się bardzo małym ryzykiem, czyli bardzo małym prawdopodobieństwem utraty środków. Ponadto zakładając lokatę nie musimy się specjalnie martwić o to, w jaki sposób inwestować, gdyż tym zajmują się już specjaliści z banku. My tylko lokujemy środki, zawierając umowę z bankiem, aby po określonym czasie odebrać je z zyskiem.