Kredyt samochodowy na używane auto

czwartek, 25 czerwiec 2020 at 09:40 am

Jeżeli kogoś nie stać na samochód z salonu, zazwyczaj wybiera auto używane. Przed zakupem można się zastanawiać, czy można uzyskać kredyt bankowy na samochód używany. Okazuje się, że dla banków nie stanowi to żadnego problemu. W Polsce łatwo możemy uzyskać kredy zarówno na samochody z salonu, jak i auta używane. Dzięki temu coraz więcej osób w Polsce może pochwalić się posiadaniem własnego samochodu. Stanowi to bardzo ważną kwestię, ponieważ auto w znacznym stopniu ułatwia i usprawnia codzienne życie. Łatwiej zrobić nam zakupy, podjechać w dane miejsce lub zawieźć dzieci do szkoły. Warto wspomnieć, że kredyty samochodowe są mniej oprocentowane, od przykładowo kredytów konsumpcyjnych. Dzięki temu za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy zdobyć własny środek lokomocji w przeciągu jednego dnia. To bardzo wygodna opcja, szczególnie w obecnych czasach, gdzie każdy gdzieś się spieszy.

 

Lokaty bankowe – czy to się opłaca?

środa, 15 kwiecień 2020 at 2:23 pm

Wiele osób w Polsce zastanawia się jak oszczędzać swoje pieniądze. Można odkładać w banku na konto oszczędnościowe albo chować je w domu, do koperty. Jednak jedną z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych obecnie opcji na rynku są lokaty bankowe. Są to bezpieczne i opłacalne formy oszczędzania zarówno niewielkich, jak i większych kwoty pieniędzy. W naszym banku lub innej placówce działającej na polskim rynku, możemy założyć lokaty na 1000 zł lub więcej. Takich lokat możemy założyć kilka jednocześnie i mogą one mieć różne okres trwania. Mogą to być lokaty trzymiesięczne, roczne oraz kilkuletnie. Daje to dużo opcji do wyboru. Dzięki temu możemy znaleźć lokatę bankową idealną dla naszych potrzeb oraz wielkości zasobów pieniężnych.

Wkład własny przy kredycie samochodowym

czwartek, 13 luty 2020 at 11:37 am

Niejednokrotnie przy kredytach samochodowych instytucje bankowe wymagają od nas wkładu własnego. Nie zawsze tak jest, jednak trzeba liczyć się z taką ewentualnością. Wkład własny to pieniądze, które my sami ze swojego budżetu przeznaczamy na realizację naszego celu. Jeżeli więc chcemy nabyć samochód, bank wówczas udziela nam kredytu obejmującego tylko część tego wydatku, a resztę pokrywamy z własnej kieszeni. Może się to wydawać dosyć specyficzne rozwiązanie, niemniej jednak można się z nim dosyć często spotkać na rynku nie tylko w kontekście kredytów samochodowych, ale również chociażby hipotecznych. Ważne jest to, abyśmy dokładnie przeanalizowali ten czynnik w swoim procesie decyzyjnym dotyczącym kredytu samochodowego, sprawdź to na 17banków.com.